TJ Sokol
České Heřmanice, z.s.
www.tjsokol.ceskehermanice.cz
Oficiální název: TJ Sokol České Heřmanice, z. s
Adresa: České Heřmanice 119, 56552 České Heřmanice
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
IČO: 47503050
Číslo účtu: 2900585373/2010

 

Historie Sokola v Českých Heřmanicích se začala psát v roce 1922. Od té doby si TJ získala řadu příznivců, o čemž svědčí i neustále narůstající počet jejich členů.

TJ organizuje sportovní a turistické aktivity v průběhu celého roku. Již několik let se pravidelně hraje volejbal, nohejbal, vybíjená, tenis, stolní tenis. Nejvíce pozornosti je věnováno fotbalu, který má v Českých Heřmanicích dlouholetou tradici. V současnosti se zaměřuje i na přípravu těch nejmladších fotbalistů, a to chlapců i dívek.

Již tradičně fotbalisté pořádají Svatojakubskou pouť. Každý rok se pořádají cyklistické a pěší výlety – Heřmanské cyklování, Pochod okolo Heřmanic. Velká část aktivit Sokola se soustřeďuje na práci s dětmi (fotbal, cvičení pro předškoláky, Dětský den). TJ se zapojuje i do celé řady kulturních akcí v naší obci (Svatomartinský lampiónový průvod, pálení čarodějnic, taneční zábavy). Ke sportovnímu vyžití je k dispozici tělocvična, fotbalové hřiště nebo nejnověji Centrum volnočasových aktivit.

Všichni naši sportovci nás pravidelně úspěšně reprezentují na různých soutěžích pořádaných jak v naší obci, tak v obcích okolních.