TJ Sokol
České Heřmanice, z.s.
www.tjsokol.ceskehermanice.cz

TJ Sokol

POZVÁNKA NA VALNOU HROMADU TJ SOKOL ČESKÉ HEŘMANICE, z. s.

 

Vážení členové TJ Sokol České Heřmanice, z. s.,

přijměte prosím pozvání na Valnou hromadu, která se uskuteční v pátek 11. dubna 2025 od 18 hodin ve společenském sále Kulturního domu v Českých Heřmanicích.

 

Program jednání valné hromady:

  1. Zahájení a přivítání hostů
  2. Volba zapisovatele VH
  3. Volba ověřovatelů VH
  4. Zpráva o činnosti TJ za rok 2024
  5. Zpráva o hospodaření TJ za rok 2024
  6. Zpráva kontrolní komise
  7. Zpráva o členské základně
  8. Návrh plánu činnosti na rok 2025
  9. Schválení rozpočtu na rok 2025
  10. Strategické plány, ostatní
  11. Diskuse
  12. Návrh a schválení usnesení VH
  13. Závěr a občerstvení

 

Těšíme se na setkání s Vámi.

S pozdravem a přáním pěkného dne

Kateřina Machová

Předseda TJ Sokol České Heřmanice, z. s.

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

           

V týdnu 5-9.8.2024 probíhal na našem fotbalovém hřišti už 4. dětský fotbalový kemp. Zúčastnilo se ho celkem 44 dětí. Celý týden měly děti velmi pestrý a nabitý program a myslím, že si ho všechny moc užily. Děkujeme všem trenérům a lidem, kteří se na kempu podíleli. Budeme se těšit příští rok.

Krátký sestřih z celého báječného týdne.

31.10.2023 V rámci pravidelného úterního cvíča pro děti, jsme připravili netradiční Halloweenskou bojovku, děti si to moc užily. 

 IMG-20220304-WA0006

Klárka se narodila rodičům Báře a Františkovi dne 04. 05. 2020 ve Svitavské nemocnici jako zdravé miminko.

Během jejího prvního roku vývoje však bylo rodiči vypozorováno, že oproti jiným dětem v jejím věku ztrácí zájem o hračky. Dalším problémem bylo, že Klárka se nedokázala otočit ze zad na bříško, a že její pohled do okolí býval často zahleděný a při pohledu na rodiče zafixovaný. Proto následovalo v jejich osmi měsících života první EEG vyšetření, při kterém bohužel byla zjištěna epilepsie – tzv. Westův syndrom. Jedná se o závažné epileptické onemocnění, začínající v prvním roce života dítěte, nejčastěji v šestém měsíci života. Typickým projevem Westova syndromu jsou epileptické spazmy (česky také nazývané bleskové křeče). Jde o náhlé mimovolné kontrakce svalů krku, trupu a nekontrolovatelnou flexi/extenzi svalů horních a dolních končetin. Klárce byly následně nasazeny léky na epilepsii, které sice zabírají na velké epileptické záchvaty, ale bohužel Klárka občasné záchvaty v podobě zahledění a stočení hlavičky na jednu stranu stále má. V rámci dalšího vývoje onemocnění byla Klárka poslána na magnetickou rezonanci, po které byla bohužel zjištěna vrozená vývojová vada mozku – tzv. Lisencefalie I. typu. Jedná se o závažnou vývojovou poruchu mozku, vznikající již v těhotenství. U Klárky, oproti běžnému vývoji, se špatně vyvinul mozek, když nedošlo ke zvrásnění tzv. šedé kůry mozkové tak, jak je obvyklé u zdravých dětí. Tato nemoc má tak dopad na psychomotorický a mentální vývoj dítěte. Navíc je s ní spojené tzv. centrální postižení zraku, při kterém je přerušen přenos mezi okem a mozkem. V rámci tohoto postižení má Klárka radostné chvíle, kdy vidí dobře a bohužel i chvíle, kdy nevidí vůbec.

Bára s Františkem společně se samotnou Klárkou se rozhodli jít proti nepřízni osudu a okamžitě zahájili nákladnou, ale tolik potřebnou rehabilitační péči. Denně stimulují zrak cvičením očiček podle doporučených postupů fyzioterapeutky. Každý den v jeho průběhu se snaží stimulovat všechny její smysly. Klárka v průběhu vývoje (před návštěvou rehabilitačního centra) nebyla schopna sama lézt, neseděla bez opory, nechodila, sama se nenajedla a nemluvila. Umí však udělat známé „paci paci“, ráda Vám zamává, a s ještě větší radostí Vám ukáže, jak je veliká. Začíná vědomě více používat ručičky a sahat po svých oblíbených hračkách. V rámci rehabilitace jezdí Bára a František s Klárkou na intenzivní rehabilitační pobyty do neurorehabilitačního centra ARCADA v Hranicích na Moravě. Klárka zde intenzivně cvičí, a právě tento postup přináší ovoce, neboť cvičení jí velice pomáhá a zároveň učí rodiče, jak s Klárkou pracovat a cvičit doma. Díky těmto pobytům a následnému cvičení dle rad fyzioterapeutů v domácím prostředí se Klárka po dvou letech cvičení udrží s oporou v šikmém a volném sedu, dokáže se otočit z bříška na záda a zpět.

Jelikož jsou výše zmíněné rehabilitační pobyty pro rodinu Klárky velmi nákladné, rozhodla se parta skvělých lidí z Českých Heřmanic a okolí uspořádat charitativní sbírku, jejíž výtěžek alespoň z části pomůže uhradit pobyty v rehabilitačním centru a případně uhradí pomůcky pro lepší kvalitu života statečně bojující Klárky. Samotným cílem rehabilitace je obecné zlepšení motoriky Klárky (tj. sezení bez opory, lezení po čtyřech, vysoký klek či zvedání z lehu do sedu).  

 

Pro účely sbírky je zřízen transparentní účet 6443938329/0800, na kterém se budou shromažďovat finanční prostředky od dobrovolných dárců a veškeré výtěžky z akcí pořádaných na podporu projektu "KOPEME ZA KLÁRKU" a následně budou předány rodině Klárky. Stav účtu můžete sledovat ZDE.

 

   08  20221221_175148  20221221_175617