Novodobá činnost mládeže se v našem sboru datuje od roku 2016. Děti jsou rozděleny do dvou věkových kategorií.

Mladší žáci 5. - 10 let

Starší žáci 11. - 15. let

Tréninky probíhají 1 - 2x týdně. Vždy v neděli od 9:30, a v době hlavní sezóny i ve středu 16:30. Vždy u hasičské zbrojnice v ČH.

Mládež se každý rok účastní Orlickoústecké ligy mladých hasičů v požárním útoku a okresního kola Plamen, jehož součástí je i závod hasičské všestrannosti a brannosti. Nyní bychom ovšem rádi přešli ze sportovní části, která připravuje mladé hasiče především fyzicky, na typ tréninků a celoročního programu, který bude zaměřen na výchovně vzdělávací část přípravy mladých hasičů. K této změně jsme se uchýlili především kvůli velkému počtu mladších dětí, a nedostatku dětí od 11-15 let. Pro mladší děti je totiž podle nás snažší a i zábavnější podnikat různé výchovné akce, chodit do přírody, a více se družit se svými vrstevníky z okolních družstev mladých hasičů.

Co tedy tato změna znamená? Doteď se naše tréninky soustředili hlavně na sportovní disciplíny, jako jsou Požární útok s vodou, štafety, Požární útok CTIF, nebo závody hasičské všestrannosti a brannosti. Nyní chceme dát více prostoru různým výletům do přírody, jednodenním, nebo vícedenním výletům, nebo účasti v různých programech tipu "Ukliďme Česko", "POODM", a dalším. Neznamená to ale že chceme sportovní část úplně vynechat. Chceme dál jezdit na soutěže v PÚ a štafetách, i na ZHVB, a chceme se dál účastnit Orlicko-Ústecké ligy. Nebude to pro nás ovšem hlavní program, ale spíše připomínka fyzické práce hasičů. Až děti dorostou, chceme se opět vrátit zpět ke sportu.

Pokud máte jakékoliv dotazy, přijďte se podívat na jeden z našich tréninků a my vám vše rádi ukážeme a vysvětlíme.

Nebo pište na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., či na WhatsApp na číslo 732 470 083

Můžete také vyplnit kontaktní formulář zde.